D'ALNB organiséiert den 12. Mäerz 2020 eng guidéiert Visitt vun der Philharmonie

mat enger klenger Agape
 

Um 17.00 Auer geet et lass.

Duerno, vun 18.15 Auer un Aperitif

Dann eng Agape am Restaurant "Tempo" an der Philharmonie

 
Hei de Menü fir 35 €:

 

PLATS:
 
(A) tagliata de poulet jaune, parmesan, noisettes, mizuna, truffe, eryngi
                                      ou
(B) saumon laqué, edamamé, wakamé, basilic, riz basmati
                                      ou
(C) poke bowl, radis mix, gingembre, spoon coco, curry (végétarien)
 
DESSERTS:
 
(1) ganache chocolat bitter, sponge cake cacao, pécan, granité, concombre 
                                                 ou
(2) nougat glacé, fruits secs, orange sanguine, meringue ivoire.

 

Et gëtt och eng Formule "Boissons"  (30€)
 
1 apéritif à base de bulles
1/2 btl de vin
1/2 btl d'eau
café ou thé.

 

UMELDUNGE BIS DE 5. MÄERZ (pierre.fattebene@education.lu)

 

Ugemellt  (Stand 10. Mäerz) : Visitt, 24 - Agape, 24)

 

Nr   Nom Menu Vin Nombre
1   BEREND Carine A2 ? 1
2   DE MARCHI Marie-France A1 - 1
3   ESTGEN Carol A1 ? 1
4   FATTEBENE Pierre A2 + 1
5   FEIT Michèle C2 + 1
6   FELLERICH Carine A1 - 1
7   HOFFMANN ARtemio A2 - 1
8   KOENER Romain B2 ? 1
9   LEINER José A1 - 1
10   LINARI Patricia A2 - 1
11   MACK Nico A2 ? 2
12   NICKELS Fernande A2 - 1
13   NICKELS Norbert A2 - 1
14   NICOLAY Paulette B2 + 1
15   RIES Jos A2 - 1
16   SCHMOL Serge B2 - 1
17   SEYWERT-HOSCH Adrienne B2 + 1
18   SIMON Nadine A2   1
19   THOMÉ Jeannot B2 - 1
20   WAMPACH Patrick A2   1
21   WARINGO Chantal     1
22   WEBER Denise A1 + 1
23   WELTER Caroline A2 - 1
24   WILMES Eliane B2 ? 1
Inscriptions pour le 6 février 2020
Nr   Nom
1   ALBONETTI Carmen
2   BEREND Carine
3   BIRCHEM Patrick
4   BRANDENBURGER Claude
5   CLAUDE Pierre
6   DI PROSPERO Yves
7   FATTEBENE Pierre
8   FEIT Michèle
9   FOETZ Guy
10   HOFFMANN Artemio
11   HUBERT Françoise
12   LEINER José
13   LINARI Patricia
14   LINSTER Jean-Marc
15   LUXEN Alain
16   LUXEN Isabelle
17   NICKELS Norbert
18   PAULY Marly
19   RIES Jos
20   ROTH Roger
22   SIMON Nadine
23   SPELTZ Michel
24   STAUS Pascal
25   STOLTZ Michel
26   TEIXEIRA Carla
27   WAMPACH Patrick
28   WARINGO Chantal
29   WEBER Denise
30   WELTER Caroline
31   WELTER Jacques

 

 

D'ALNB organiséiert den 13. Juli 2019 e gemittlechen Nomëtteg

um Boulodrome
rue Reiteschkopp (bei der Annexe "Alliance")
L-3481 Diddeleng

 

Um 16.00 Auer geet et lass.

 

Vu 19.00 Auer un Aperitif

Duerno Pasta fat in Casa

 

UMELDUNGE BIS DE 6. JULI (pierre.fattebene@education.lu)

 

Ugemellt fir de Boulodrome (Stand 12. Juli): Petang, 23 - Pasta, 21)

 

Nr   Nom Pétanque Pasta
1   BEREND Carine x x
2   DAMIANI Marianne 2x  
3   DI PROSPERO Yves x x
4   ESTGEN Carol x x
5   FATTEBENE Pierre x x
6   FEIT Michèle x x
7   FOETZ Guy x x
8   GRATZ Leila x x
9   JADIN Yves x x
10   LEINER José & Brigitte 2x 2x
11   LINARI Patricia x  
12   Mack Nico x 2x
13   PAULY Marlyse 2x  
14   PRIM Sandra x x
15   RIES Jos x x
16   SCHLESSER Arsène x x
17   SIMON Nadine 2x 2x
18   SIMON Nico x x
19   SPELTZ Michel x x
20   WEBER Denise x x
21   WELTER Caroline x x
Inscriptions pour le 28 février 2018
Nr   Nom
1   Albonetti Carmen
2   Berend Carine
3   Birchem Patrick
4   Christoffel Ady
5   Di Prospero Yves
6   Engels Eveline
7   Fattebene Pierre
8   Foetz Guy
9   Koener Laetitia
10   Leiner José
11   Linari Patricia
12   Linster Jean-Marc
13   Luciani Chantal
14   Nilles Lulu
15   Roth Roger
16   Simon Nico
17   Teixeira Carla
18   Weber Denise
19   Welter Caroline

 

 

D'ALNB organiséiert den 9. Juni 2018 e gemittlëchen Nomëtteg

um Boulodrome
rue Reiteschkopp (bei der Annexe "Alliance")
L-3481 Diddeleng

 

Leider hu sech nëmme 5 Memberen dofir interesséiert, duerfir ass dat ganzt elo annuléiert

 

Vu 16.00 Auer u, spillen déi Staark géingt déi nach méi Staark

 

Vu 19.00 Auer un Aperitif

Duerno Pasta fat in Casa

 

 

Ugemellt fir de Boulodrome, den 9. Juni sin:

 

    Num Petanque Pasta
1   DI PROSPERO Yves x x
2   FATTEBENE Pierre x x
3   NICKELS Camille x x
         
Inscriptions pour le 1er mars 2018
Nr   Nom
1   Berend Carine
2   Birchem Patrick
3   Castellucci Sandy
4   Christoffel Ady
5   Di Prospero Yves
6   Diederech Peggy
7   Dogs Vincent
8   Engels Evelyne
9   Fattebene Pierre
10   Foetz Guy
11   Frantzen Denise
12   Hoffmann Artemio
13   Koener Romain
14   Laurent Alain
15   Leiner José
16   Linari Patricia
17   Linster Jean-Marc
18   Luciani Chantal
19   Nilles Loulou
20   Pauly Marlyse
21   Schlesser Arsène
22   Seywert-Hosch Adrienne
23   Simon Nadine
24   Staus Pascal
25   Steinberg Guy
26   Stoltz Michel
27   Thomé Jeannot
28   Weber Denise
29   Welter Caroline

 

L'ordre du jour ... ici

 

D'ALNB organiséiert den 3. November eng Visite vum Staatslaboratoire
1, rue Louis Rech
L-3555 Diddeleng

 

D'Visite ass um 10.00 Auer, duerno fir déi Interesséiert e Mëttegiessen an engem  italienesche Restaurant

 

Mir treffen eis um 9.45 Auer um Parking.

 

Opgepasst: D'Zuel vun de Visiteuren ass limitéiert op 14-15

 

Ugemellt fir de Labo an/oder Restaurant, bis den 1. November sin

 

    Num Labo Restaurant
1   DE MARCHI Marie-France x  
2   FATTEBENE Pierre x x
3-4   FOETZ Guy xx xx
5   KRIDEL Nathalie x  
6   LEINER José x x
7   LUCIANI Chantal x x
8   PAULY Marlyse x x
9   SIMON Nico x x
10   WEBER Denise x  

D'ALNB an de Comite vun de Professeren organiséieren de 26. Mee eng Visite vun der Chamber

 

D'Visite ass um 16.00 Auer, duerno fir déi Interesséiert en Owesiessen am  italienesche Restaurant Delirio Culinario, 23, rue du Fossé.

 

Mir treffen eis um 15.45 Auer virun der Chamber.

 

Opgepasst: D'Zuel vun de Visiteuren ass limitéiert op 45

 

Umelldungen fir d'Chamber an/oder Restaurant, bis den 20. Mee, per Mail: pierre.fattebene@education.lu.

    Nom Chambre Restaurant
1   Ariete Laurent x  
2   Berend Carine x  
3   Christoffel Ady x x
4   Engels-Klein Evelyne x x
5   Fattebene Pierre x x
6   Feit Michèle x x
7   Franzen Denise x  
8   Koener Laetitia x x
9   Koener Romain x x
10   Kohl Liliane x x
11   Koob-Hoffmann Marianne x x
12   Kridel Nathalie x  
13   Leiner José x x
14   Luciani Chantal x x
15   Pauly Marlyse x x
16   Pierotti Robert x  
17   Ries Jos x x
18   Seywert Adrienne x x
19   Schmartz Yves x x
20   Simon Nadine x  
21   Simon Nico x x
22   Speltz Michel x  
23   Stoltz Michel x x
24   Weber Denise x x
25   Welbes Nathalie x  
26   Welter Caroline x x
27   Wilmes Eliane x x
      27 19

 

Le 23 novembre 2013 :

Le matin : Visite du Centre Pompidou à Metz.

À midi : Agape au restaurant du centre.

L'après-midi : Visite de la Cathédrale et shopping.

 

Le 27 octobre 2012 : Visite du Pomhaus et du Waasserturm avec l'exposition de la collection "The bitter Years" d'Edward Steichen de 1962.

La visite a été suivie d'une agape à la brasserie "Amacord" au CNA.

 

D'Symetrie vum Päiperléck

Le 26 avril 2012 : Visite du film d''Symetrie vum Päiperléck de Paul Scheuer et Maisy Hausemer au cinéma Cinéstarlight (opderschmelz) à Dudelange .

La visite à été suivie d'une agape à la brasserie "Amacord"

 

The Most Beautiful Attempt

La vidéo intitulée The Most Beautiful Attempt sera présentée au public en présence de nombreux invités dont nos partenaires norvégiens, turcs et polonais. Elle sera, parailleurs, exposée au musée d'Ixelles de juin à juillet dans le cadre de l'exposition "Pop-up, Liens artistiques!". Beau succès donc pour une première initiative dans ce domaine par le LNB !

 

... lire la suite
 

Le 3 mars 2012 : Visite du musée des mines à Rumelange.

La visite a été suivie d'un diner au restaurant Roeserstuff à Roeser.